Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Styczeń 15 2021 16:32  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,443
Najnowszy użytkownik: awoxi
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
ŚWIETLICA/STOŁÓWKA
Sport w Trójce
Wirtualna biblioteka
Psycholog
Wirtualna świetlica
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Międzynarodowy Miesiąc Biblitek Szkolnych
Międzynarodowy Miesiąc Biblitek SzkolnychTegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: Biblioteki szkolne- bramy do życia.
Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008r. - cały październik. Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku zostały ogłoszone konkursy plastyczne: dla klas I-III "Biblioteka moich marzeń", dla klas IV-VI - plakat promujący bibliotekę szkolną. Ponadto będziemy wybierać najładniejszą zakładkę do książki i najpiękniejszą okładkę.
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków ObcychDnia 30 września 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole kolejny raz Europejski Dzień Języków Obcych, w tym roku połączony z obchodami Dnia Chłopaka. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu. Nauczycielki języków obcych pani Beata Radziszewska i pani Lucyna Hałaś przygotowały wiele atrakcji na ten dzień. Uczniowie klas I-III wyrażali swoje zainteresowanie językami obcymi tworząc ciekawe prace plastyczne. Każda z klas IV-VI, po wylosowaniu jednego z państw europejskich, przygotowała pod czujnym okiem wychowawcy, odpowiedni wystrój swojej klasy. Efektem tego przedsięwzięcia było 9 pomysłowo i atrakcyjnie przystrojonych sal lekcyjnych, które zamieniły się w tym dniu w różne zakątki Europy.
Narodowe czytanie dzieł polskiej literatury
Narodowe czytanie dzieł polskiej literatury
Z tej okazji, 9 września 2013r., pan Dyrektor w klasach Vc, VIa i IVa czytał uczniom dzieła Aleksandra Fredry. Te wyjątkowe zajęcia z języka polskiego bardzo podobały się uczniom. Pan Dyrektor wykazał ogromny talent w interpretowaniu treści czytanych dzieł.
Sprzątanie Świata - Polska 2013
Sprzątanie Świata - Polska 2013„Sprzątanie świata – Polska ” wpisało się w tradycję naszej szkoły. Ta wieloletnia kampania edukacyjna związana jest z mądrym gospodarowaniem zasobami naturalnymi, przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym. Promuje racjonalną gospodarkę odpadami, rozumianą jako łańcuch działań: począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę, po recykling. Tegoroczna jubileuszowa XX edycja ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” przebiegała pod hasłem „ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”. Wszystkie podjęte przez naszych uczniów działania dotyczyły edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili najbardziej potrzebna. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli wszyscy nie będziemy rozumieli, jak ważne jest prawidłowe postępowanie z odpadami i przede wszystkim – co zrobić, by było ich jak najmniej.
Uczniowie klas czwartych mieli za zadanie stworzyć plakat edukacyjny zachęcający do zgniatania surowców przed wrzuceniem do kosza, a tym samym zmniejszania ich objętości. Klasy szóste wykonały gazetki klasowe nt. „Jak pomagać środowisku na co dzień”. Następnie uczniowie wyżej wymienionych klas posprzątali wyznaczone tereny. Podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Wydział Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego.
Gminne Dożynki
Gminne Dożynki8 września 2013 r. Nasza Szkoła prezentowała się na Dożynkach Gminnych w Krasowicach. Pod opieką nauczycieli : Z. Bachrynowskiej, D. Miś, J. Świderskiej, E. Florek, E. Szyndlarewicz i z pomocą Rodziców uczniowie przygotowali godzinny program artystyczny. Wystąpiły zespoły taneczne : Fanki, Mini Fanki, Biedronki i Mini Biedronki. Tancerze zaprezentowali się w 7 kategoriach tanecznych: „ Polonez”, „Bawmy się”.„ Kogel-mogel”, „Taniec trzmiela”, „To tylko taniec”, „Taniec przed meczem”, „ Sen o smoku”. Wystąpił również uczeń szkoły tańca towarzyskiego wraz ze swoją partnerką: Michał Szozda z klasy V c.. Natomiast Aleksandra Skalmierska zaśpiewała piosenkę pt. „ W stronę słońca”, a Wiktoria Balcerzak „ Puszek, okruszek”.
Inauguracja roku szkolnego 2013/2014
Inauguracja roku szkolnego 2013/2014Podobnie jak w każdej polskiej szkole, także i w naszej szkole 2 września rozległ się pierwszy po wakacyjnej przerwie dzwonek oznaczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego zebrana społeczność oraz zaproszeni goście wysłuchali słów pana dyrektora Janusza Długokęckiego, który w oficjalnym przemówieniu serdecznie wszystkich powitał i złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Szczególnie ciepło zaprosił w szeregi uczniów „TRÓJKI” nowych uczniów i najmłodsze dzieci. Następnie odczytał dwa listy: od Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas i od Minister Sportu i Turystyki Pani Anny Muchy. Na koniec zostały złożone życzenia: uśmiechu przez cały rok szkolny, ambicji i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Następnie uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami, którzy przedstawili im plan zajęć na kolejne 10 miesięcy oraz omówili sprawy organizacyjne. Nie obyło się bez wspomnień oraz pełnych humoru rozmów towarzyskich w wakacyjnej jeszcze atmosferze, bo już jutro, tak na serio, pełną parą: "Witaj, szkoło!".
Dzień Dziecka w klasach IV-VI
Dzień Dziecka w klasach IV-VIU nas w "Trójce" jak zwykle było sportowo, kolorowo i smacznie.
Klasy rywalizowały w grach planszowych, odbył się turniej tenisa stołowego i piłki siatkowej. Po tych wyczerpujących zawodach skosztowaliśmy pysznych lodów firmy Nestle. Kólko Teatralne prowadzone przez panią Katarzynę Kupniewską zaprosiło nas na przedstawienie pt. "Mitologia w krzywym zwierciadle". Było to miłe i dowcipne obcowanie z mitami. Artystom bardzo dziękujemy.
Podsumowaniem dnia był apel, na którym rozdano dyplomy i nagrody!
Do zobaczenia za rok!!!
Dzień Dziecka w klasach I
Dzień Dziecka w klasach IDnia 03.06.2013 roku dzieci z klasy Ia i Ic wraz z wychowawcami panią Teresą Porembską i panią Justyną Świderską zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej na spotkanie z okazji Dnia Dziecka.
W związku z tygodniem „Cała Polska czyta dzieciom” honorowy gość pan Kazimierz Jakubowski czytał dzieciom utwory Juliana Tuwima. Z uwagą i zainteresowaniem uczniowie wysłuchali też fragmenty baśni H. Ch. Andersena w wykonaniu pracowników biblioteki oraz wychowawców klas. Nagrodą za prawidłowo odgadnięte tytuły utworów była dyskoteka, zabawy ruchowe oraz na koniec lody.
Namysłowska Wiosna Ekologiczna
Namysłowska Wiosna EkologicznaXVIII-edycja konkursu „Namysłowska Wiosna Ekologiczna” zakończyła się dla naszej szkoły wielkim sukcesem. Zdobyliśmy I miejsce.
W ramach konkursu:
•Opracowaliśmy projekt ulotki informacyjnej „Co można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?”.
•Przygotowaliśmy nasze propozycje:
- nazwy dla PSZOK-u : Sortex, Selektron, Zbieraczek, Śmieciolandia, Pszokoland, Selekcjoner, Ekoszyk, Repszokling, Pszokuś..
- znaku graficznego dla PSZOK-u; wyróżnienia za logo otrzymały uczennice klasy Ia - Julia Muller i Aleksandra Baran oraz Katarzyna Nykiel uczennica kl.IVc
•Opracowaliśmy projekt ścieżki edukacyjnej związanej z segregacją odpadów; specjalne wyróżnienie za makietę ścieżki na terenie przyszłego PSZOK-u otrzymał Mateusz Adamczyk, uczeń klasy VIa.
•Nagraliśmy film i spot reklamowy o selektywnej zbiórce odpadów z wykorzystaniem surowców wtórnych.
•Przeprowadziliśmy w roku szkolnym 2012/2013 ogólnoszkolną zbiórkę surowców wtórnych, w wyniku której zebraliśmy:
- zużyte baterie (151 kg),
- plastikowe nakrętki (965 kg),
- makulaturę (1100 kg),
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ok.985 kg),
- metale kolorowe (708,45 kg),
- żelazo i stal (7476,1 kg)
Powyższe odpady to cenne surowce wtórne, a ich odzyskanie i przetworzenie chroni przed zniszczeniem środowisko i nasze najbliższe otoczenie, w którym żyjemy.
Podsumowaniem konkursu był test wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Reprezentujący naszą szkołę 3-osobowy zespół w składzie: Gabriela Nieśpiałowska, Jagoda Pastucha i Mateusz Adamczyk zajął I miejsce.
UCZEŃ - RATOWNIK
UCZEŃ - RATOWNIK W dniu 28 maja uczniowie naszej szkoły ( trzy klasy czwarte ) przystąpili do projektu edukacyjnego „UCZEŃ-RATOWNIK ” pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem szkolenia była firma Falck Medycyna Sp. z o.o., a zajęcia prowadzili ratownicy medyczni namysłowskiego oddziału Falck. Najważniejszym celem projektu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz pokonanie lęku przed jej udzielaniem.
Zajęcia trwały 5 godzin lekcyjnych, ale jak zapewniają szkolni koordynatorzy akcji : Zbigniew Suchecki oraz Dariusz Bieszczot , nigdy dotąd 5 lekcji nie minęło dzieciom tak szybko. Uczniowie brali udział w multimedialnej prezentacji, pogadance, ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na profesjonalnych fantomach, a na koniec przyswoili sobie zasady tamowania krwotoków oraz z zapałem ćwiczyli trudną sztukę bandażowania. Dla uczniów najbardziej ekscytującym momentem spotkania z ratownikami było wyjście do ambulansu i prezentacja sprzętu medycznego. Największym zainteresowaniem cieszył się defibrylator oraz oczywiście... sygnały świetlne i dźwiękowe karetki. Potężny ryk syreny kilkukrotnie wzbijał się w niebo, potęgując krążące wokół szkoły plotki o rzekomych dramatycznych zdarzeniach. Po zajęciach uczniowie otrzymali od instruktorów atrakcyjne opaski odblaskowe oraz dyplomy uczestnictwa.
Jak dorosnę, będę ratownikiem – pasjonował się jeden z czwartoklasistów, oglądając otrzymane odblaski oraz duży, kolorowy dyplom.
opracował : Dariusz Bieszczot
Wizyta klas I w Państwowej Straży Pożarnej
Wizyta klas I w Państwowej Straży PożarnejDnia 28 maja 2013 klasy Ia i Ic wraz z wychowawcami Teresą Porembską i Justyną Świderską udały się na spotkanie z pracownikami Powiatowej Straży Pożarnej. Na miejscu zostaliśmy zapoznani z historią i pamiątkami strażackimi w sali pamięci. Następnie przeszliśmy do miejsca dowodzenia, gdzie przyjmuje się zgłoszenia o zagrożeniach. Dużym zainteresowaniem dzieci spotkały się pokazy sprzętu i wozów strażackich w połączeniu z praktyczna próbą jazdy i laniem wody z węża strażackiego.
Zostaliśmy przyjęci i oprowadzeni po obiekcie PSP przez bardzo miłych pracowników z dużym zaangażowaniem i poczuciem humoru za co serdecznie podziękowaliśmy wręczając kwiaty, laurki oraz rysunki. W miłej atmosferze pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na obiad.
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,571,181 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla