Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Styczeń 15 2021 19:09  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,443
Najnowszy użytkownik: awoxi
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
ŚWIETLICA/STOŁÓWKA
Sport w Trójce
Wirtualna biblioteka
Psycholog
Wirtualna świetlica
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Czytelnia zamieniła się tego dnia w „Misiową Krainę”. W odświętnie udekorowanej pluszakami krainie dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa. Dzieci z klasy IIIb przypomniały sobie postacie ważnych i znanych misiów, bohaterów książek i filmów. Rozpoznawały portrety Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisiów, misia Paddingtona i misia Yogi. Oprócz misiów i pluszaków dzieci mogły obejrzeć książeczki z Misiowej Biblioteczki, przeczytać wiersze z Misiowej Szuflady. Dużo radości sprawiło wszystkim wspólne lepienie z plasteliny „Misiowego Przyjaciela”.
Kto chciałby poznać historię tego święta zapraszamy do zakładki biblioteki szkolnej.
"Marzenia do spełnienia"
"Marzenia do spełnienia"7 listopada 2013r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w przedstawieniu pt.: „Marzenia do spełnienia” w NOK – u. Spektakl w wykonaniu aktorów z Wrocławskiego Teatru Młodego Widza bardzo dzieciom się podobał. Aktorzy przedstawili dzieciom różne sytuacje życiowe i sposoby radzenia sobie w podejmowaniu trudnych decyzji oraz możliwości rozwiązywania problemów.
Młodzi uczestnicy wyruszyli na poszukiwanie Krainy Spełniających się Marzeń. Spotkała ich wyprawa pełna niezwykłych wrażeń. Wspólnie z głównymi bohaterami - w różnorodnych kostiumach, pośród barwnych dekoracji i emocjonujących pokazów - odwiedzili przedziwne krainy świata marzeń pełne humoru, tańca i muzyki. Widzowie - czynnie uczestniczyli w wydarzeniach na scenie - oglądali genialny pokaz figur balonowych oraz teatr cieni. W jednej z krain zamykani są na scenie w bańkach mydlanych. W niekonwencjonalny sposób, przy udziale postaci Śmieciożercy, prezentowany jest teatr recyklingu. Oprócz doskonałej rozrywki spektakl kształtuje właściwe postawy w relacjach międzyludzkich, rozwija wyobraźnię, zwraca uwagę na dbałość o kulturę żywego słowa, naukę savoi-vivre`u, a także uwrażliwia na problem ekologii.
Naszym uczniom bardzo podobał się spektakl i na pewno wiele mądrych nauk z niego zapamiętali.
Warsztaty w Bibliotece Publicznej
Warsztaty w Bibliotece Publicznej18 października 2013r. 23 października 2013r , 06 listopada 2013r., uczniowie klasy IIa, IIIa, IIIc uczestniczyli w warsztatach przygotowanych w Bibliotece Publicznej w Namysłowie dotyczących życia i twórczości Aleksandra Fredro. Pani w przystępny sposób przedstawiła dzieciom postać Aleksandra Fredro, jego twórczość. Następnie dzieci poznały bajki pt. „Motyle” (IIIa), „Małpa w kąpieli” (IIa), „Paweł i Gaweł” (IIIc), omówiły treść bajek, wypowiadały swoje wrażenia na temat utworu. Obejrzały obrazy różnych motyli, sytuacje życiowe sąsiadów oraz omówiły różne problemy życia sąsiedzkiego. Na zakończenie wykonały prace plastyczne z różnych materiałów.
Uczniom bardzo podobały się te zajęcia i z entuzjazmem wykonywali zadania.
Halloween
HalloweenW naszej szkole hucznie świętowano Halloween, które to przypada w wigilię 1 listopada.
Już tydzień przed świętem ogłoszono konkurs, dla uczniów klas IV –VI, na najładniejszą dynię jesienną. W szranki stanęło 31 uczniów ze swymi dyniami. Zwyciężyło dzieło autorstwa Pauliny Antkowiak i Julii Krajewskiej - obie z klasy Va.
30 października odbyła się również dyskoteka z okazji HALLOWEEN, na której bawili się uczniowie przebrani za strachy, wróżki, potwory… Zabawa była wyśmienita, a wszystko zawdzięczamy naszemu didżejowi – Mikołajowi Kilanowi z klasy VI c. Pląsy przerywały konkursy i zawody taneczne. Można było również powróżyć u „DYNIOWYCH WRÓŻEK” – Weroniki Sutowicz i Sandry Rudnickiej z klasy Vb.
Turniej Halowej Piłki Nożnej
Turniej Halowej Piłki NożnejW sobotę 23 listopada odbył się halowy turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych i podstawowych Gminy Namysłów. Organizatorem imprezy był Szkolny Związek Sportowy, który ufundował pamiątkowe puchary oraz dyplomy dla najlepszych drużyn.
Rywalizacja szkół podstawowych odbywała się w dwóch grupach, ponieważ do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn. W grupie"A" swoje mecze rozgrywali uczniowie:
Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 4, ZSP Głuszyna.
W grupie "B" natomiast :
Szkoła Podstawowa Nr 5, Szkoła Podstawowa z Ligoty Książęcej, Szkoła Podstawowa z Kamiennej.
Szkolny konkurs czytelniczy z okazji Roku Tuwima
Szkolny konkurs czytelniczy z okazji Roku TuwimaKonkurs przeprowadzono w bibliotece szkolnej 29.10.2013. Jego głównym celem było popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, utrwalenie znajomości utworów poety oraz integrowanie społeczności uczniowskiej. Udział wzięły 3-osobowe grupy - reprezentanci klas trzecich. Uczestnicy wykazali się znakomitą znajomością tematu. Uczniowie poprawnie formułowali odpowiedzi. Konkurs był dobrą rozrywką dla wszystkich uczniów. Uczniom bardzo podobał się konkurs, chętnie odwiedzają bibliotekę i wypożyczają książeczki nie tylko Juliana Tuwima.
Podsumowanie święta Biblioteki Szkolnej
Podsumowanie święta Biblioteki SzkolnejBiblioteka szkolna świętowała swój dzień 21.10.2013 r. tak jak wszystkie biblioteki szkolne na całym świecie.
W tym dniu odbył się kiermasz Tanich Książek dla wszystkich zainteresowanych kupnem książki do czytania. Zaplanowano czytanie w klasach I i II, można było zobaczyć wystawę pt.„Ulubione książki z dzieciństwa”. Przeczytać jak pięknie o roli książki i czytaniu wypowiadają się sławni ludzie. Obejrzeć przygotowane gazetki z tej okazji przez uczniów Dyskusyjnego Klubu Książek.
Do biblioteki wpływały pięknie wykonane prace plastyczne uczniów klas I-III –„Biblioteka moich marzeń” oraz prace klas IV-VI –„Plakat promujący bibliotekę szkolną”. Uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać prace uczniów bo warto! Dziękuje za udział w konkursach wszystkim uczniom, których prace znalazły się na wystawie w bibliotece szkolnej.
Dzień Francuski
Dzień Francuski6 listopada 2013 r. klasa IIb uczestniczyła w zorganizowanym przez wychowawcę „Dniu Francuskim”. Dzieci miały okazję rozwiązywać łamigłówki matematyczne, których rozwiązaniem były ciekawostki o Francji. Poznali główne rzeki i stolicę w\w kraju. Niespodzianką dla wszystkich uczniów był zaproszony gość – pani Aneta Gosławska – Michta, nauczycielka języka francuskiego. Dzieci pytały o obyczaje i tradycje kraju. Miały okazję nauczyć się podstawowych zwrotów w języku francuskim oraz dwóch piosenek między innymi „Frere Jacques”. Dowiedziały się, jakie są specjały kuchni francuskiej, ile „wakacji” mają francuscy uczniowie.
Na koniec zajęć odbyła się degustacja serów pleśniowych oraz rogalików z ciasta francuskiego i ciasteczek, które upiekła Majka ze swoją mamą.
Dzień Postaci z Bajek


Wojewódzkie Mistrzostwa w Drużynowych Biegach Przełajowych

17 października 2013 r. w Starym Oleśnie nasi chłopcy zdobyli wicemistrzostwo województwa w drużynowych biegach przełajowych. Dziewczęta uplasowały się na VII miejscu.
GRATULUJEMY!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do Samorządu UczniowskiegoDnia 24 i 25. 09.2O13 r. odbyły się wybory nowego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach startowało 11 kandydatów. Każdy uczeń, stawiając krzyżyk przy wybranym nazwisku, miał prawo zagłosować na jednego kandydata.
Wyniki:
Przewodnicząca: Wiktoria Suchojad
Zastępca: Julia Krajewska
Sekretarz: Krzysztof Górecki
Opiekun: Pani Kinga Maryniak

Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,571,277 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla