Maj 26 2020 00:48

Plan zdalnego nauczania

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni Uczniowie i Rodzice i Nauczyciele!

Na czas przedłużenia zawieszenia zajęć (25.03 – 10.04) jesteśmy w naszej pracy zmuszeni do zastosowania rozwiązań, które powinny choć w pewnym stopniu umożliwić dalszą naukę z uwzględnieniem warunków oraz możliwości zapewniające realizację podstawy programowej ze wszystkich edukacji przedmiotowych oraz sprawdzanie stopnia tej realizacji, miedzy innymi poprzez ocenianie uczniów, a w przypadku ósmoklasistów przygotowanie ich do przewidzianego egzaminu.
    My nauczyciele zdajemy sobie sprawę jak ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich jest „zdalne nauczanie”, które – w o wiele większym stopniu niż dotychczas – wymaga dodatkowej pracy i współpracy, czasu i cierpliwości zarówno ze strony samych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Głęboko wierzę, że przy pełnej współpracy jesteśmy w stanie to nauczanie sprawnie przeprowadzić.
    Proszę o bieżący i systematyczny udział w tej – spowodowanej zaistniałą sytuacją – szeroko rozumianej współpracy, licząc na stałe uwagi ze strony wszystkich podmiotów szkolnej społeczności w celu usprawnienia organizacji powierzonego nam zadania.

Z wyrazami szacunku i poważania oraz życzeniami zdrowia
    Janusz Długokęcki
    Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie
Narzędzia komunikacji

NARZĘDZIA KOMUNIKACJI W PROCESIE ZDALNEGO NAUCZANIA

1. W związku z zaistniałą sytuacją dokonano dostosowania tygodniowego planu zajęć dla wszystkich oddziałów klasowych z uwzględnieniem;
    a) dla uczniów klas 1 – 3, zajęcia są przewidywane do realizacji w dni robocze w godzinach 09:00 – 11:00, oraz ze względu na specyfikę edukacji wczesnoszkolnej w godzinach 16:00 – 17:00,
    b) dla uczniów klas 4 – 8, zajęcia są przewidywane do realizacji w dni robocze w godzinach 09:00 – 13:00 .
    c) Dla wszystkich uczniów oraz rodziców wprowadzone zostają stałe godziny konsultacji nauczycielskich realizowane przez wszystkich nauczycieli uczących oraz stałe konsultacje psychologa, logopedy, bibliotekarza, nauczycieli specjalistów oraz nauczycieli wychowawców świetlicy (informacje w odpowiednich zakładkach na stronie szkoły).
    Konsultacje odbywają się wyłącznie w dni robocze w godzinach 16:00 – 17:00.
    2. Podstawowym narzędziem w zakresie „zdalnego nauczania” jest e-dziennik dostępny na platformie „Librus.” W pracy z uczniem nauczyciele mogą korzystać również z innych narzędzi, o czym będą informować na bieżąco w związku z potrzebą realizacji określonych zadań.
    4. Obowiązkiem każdego ucznia jest uruchomienie (przy wsparciu wychowawcy lub innego nauczyciela) wskazanego e-narzędzia w celu pełnego funkcjonowania w zdalnym nauczaniu.
    5. Uczniowie bez dostępu do Internetu oraz urządzeń umożliwiających korzystanie do celów zdalnego nauczania otrzymują informacje, materiały oraz zadania domowe w formie papierowej. Za ich przygotowanie i odpowiednią dystrybucję odpowiedzialni są nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Materiały w formie papierowej są przekazywane w sposób uzgodniony z rodzicami ucznia. W podobny sposób materiały zwrotne są przekazywane nauczycielom i tak samo podlegają ocenianiu jak zadania zrealizowane w formie elektronicznej.

iNFORMACJA

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Informacja dla uczniów oraz rodziców:

Prosimy o regularne odczytywanie wiadomości zamieszczanych na platformie LIBRUS
PILNE!!!

Komunikat MEN

WAŻNE!!!

UWAGA RODZICE!!!

12 – 13 marca (czwartek – piątek)

wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

- Szkoła nie zapewnia obiadu!!!
- Autobus szkolny w czwartek i piątek kursuje wg planu.

UWAGA RODZICE
Koronawirus – co musisz wiedzieć?

Rekomendacje MEN dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na temat profilaktyki zdrowotnej

Strony na które warto zajrzeć:
- www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie
- http://www.nfz-opole.pl/aktualnosci/aktualnosci-i-komunikaty/informacje-dotyczace-postepowania-na-wypadek-podejrzenia-wystapienia-koronawirusa-,2198.html

Telefoniczna informacja Pacjenta (bezpłatna, całodobowa) – 800 -190- 590
- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu – Telefon alarmowy całodobowy: 604958325
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Brzegu – Telefon alarmowy całodobowy: 793832257
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Głubczycach – Telefon alarmowy całodobowy: 512244008
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kluczborku – Telefon alarmowy całodobowy: 601226721
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu – Telefon alarmowy całodobowy: 606305480
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krapkowicach – Telefon alarmowy całodobowy: 502635535
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Namysłowie – Telefon alarmowy całodobowy: 502540721