Sierpień 03 2020 13:29

Egzamin ósmoklasistów

Tydzień bibliotek
    Hasłem Tygodnia Bibliotek 2020 jest „Zasmakuj w bibliotece”

Jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach od 8 do 15 maja Tydzień Bibliotek. Jest to program promujący czytelnictwo. Ma on na celu podkreślenie roli czytania w życiu każdego człowieka oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza.
    Zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców do wzięcia udziału w tej formie aktywności. Proponujemy również udział w konkursach. Informacje na ich temat oraz gry literackiej dla Rodziców i Dzieci są zamieszczone w zakładce Wirtualna biblioteka.
Dzień Polskiej Niezapominajki
    UWAGA! K O N K U R S Y !!!
    Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości, do otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

Konkurs plastyczny dla klas IV-V
    Temat: Kartka z wykorzystaniem motywu niezapominajki
    Format kartki A-4; technika dowolna
    Prace plastyczne proszę przesyłać do nauczyciela uczącego plastyki

Konkurs plastyczny dla kl. VI
    Temat: Zakładka do książki z niezapominajką.
    Format i technika według pomysłu autora pracy
    Prace plastyczne proszę przesyłać do nauczyciela uczącego plastyki

Konkurs dla klas VII-VIII
    Temat: Ułożenie wiersza p.t. „Niezapominajka”
    Wiersze proszę przesyłać do Pani J. Kaczmarek
    Każda praca powinna być podpisana(imię, nazwisko i klasa)

Termin odsyłania prac: do 24 maja 2020 r.
IX SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI (CHALLENGE) – 2020

Informacja dla uczniów i rodziców

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice!
    Wg kolejnej nowelizacji zarządzenia MEN szkoły pozostają zamknięte do dnia 24 maja 2020 r., a tym czasem nauka będzie kontynuowana na dotychczasowych zasadach nauczania zdalnego.
    Poniżej: kalendarium działań związanych z nauką w bieżącym roku szkolnym przedstawia się następująco:
    1 maja (piątek) święto państwowe – dzień bez zajęć dydaktycznych!
    18 maja (poniedziałek) – ostateczny termin wystawiania przez nauczycieli przewidywanych rocznych ocen klasyfikacyjnych (dotyczy wszystkich ocen, nie tylko przewidywanych ocen niedostatecznych).
    18 czerwca przewidywany termin przeprowadzenia konferencji klasyfikacyjnej.

Proszę również o przyjęcie podziękowań za dotychczasowe wyrazy wsparcia, wyrozumiałość, życzliwość oraz za „taką zwykłą” codzienną współpracę. Z nadzieją na „lepsze dni”.
    Pozdrawiam, J. Długokęcki
Komunikat z 24.04.2020 r.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach. Nauka nadal będzie się odbywać na odległość. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Kontakt wyłącznie telefoniczny lub mailowy:
tel. 774100574, mail: sp3prus@o2
Prosimy o śledzenie bieżących informacji w mediach ogólnopolskich oraz szkolnych: www i profil na portalu fb
Komunikat

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

do dnia 26 kwietnia 2020 r.
    SZKOŁA BĘDZIE CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTA.

Kontakt wyłącznie telefoniczny lub mailowy:
    tel. 774100574, mail: sp3prus@o2
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO:

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA W SZKOŁACH
    9 - 14 kwietnia 2020 r.
Plan zdalnego nauczania

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni Uczniowie i Rodzice i Nauczyciele!

Na czas przedłużenia zawieszenia zajęć (25.03 – 10.04) jesteśmy w naszej pracy zmuszeni do zastosowania rozwiązań, które powinny choć w pewnym stopniu umożliwić dalszą naukę z uwzględnieniem warunków oraz możliwości zapewniające realizację podstawy programowej ze wszystkich edukacji przedmiotowych oraz sprawdzanie stopnia tej realizacji, miedzy innymi poprzez ocenianie uczniów, a w przypadku ósmoklasistów przygotowanie ich do przewidzianego egzaminu.
    My nauczyciele zdajemy sobie sprawę jak ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich jest „zdalne nauczanie”, które – w o wiele większym stopniu niż dotychczas – wymaga dodatkowej pracy i współpracy, czasu i cierpliwości zarówno ze strony samych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Głęboko wierzę, że przy pełnej współpracy jesteśmy w stanie to nauczanie sprawnie przeprowadzić.
    Proszę o bieżący i systematyczny udział w tej – spowodowanej zaistniałą sytuacją – szeroko rozumianej współpracy, licząc na stałe uwagi ze strony wszystkich podmiotów szkolnej społeczności w celu usprawnienia organizacji powierzonego nam zadania.

Z wyrazami szacunku i poważania oraz życzeniami zdrowia
    Janusz Długokęcki
    Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie