Luty 20 2020 08:34

Dni Otwarte - robotyka LEGO
Projekt powszechnej nauki pływania – Umiem Pływać

ZAŁOŻENIA I CELE PROGRAMU
Program powszechnej nauki pływania Umiem pływać jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.
ZASADY REKRUTACJI:
– udział dzieci z klas I-III tylko na podstawie wypełnionych przez rodziców imiennych deklaracji oraz zgody RODO
– udział w programie jest bezpłatny, obejmuje ubezpieczony dojazd do pływalni i z powrotem, wstęp na basen, opiekę wychowawczą oraz instruktorów nauki pływania
– są to zajęcia pozalekcyjne, w formie 1 wyjazdu na pływalnię dla 3 grup dzieci jednocześnie
– dzieci będą wyjeżdżały na basen w 15-osobowych grupach, raz na dwa tygodnie na dwie godziny lekcyjne
– zajęcia będą realizowane na terenie 4 pływalni: w Brzegu, w Kluczborku, w Kępnie oraz w Oławie (dokładny przydział dzieci w zależności od dostępności basenu będzie znany po feriach)
– zajęcia będą się odbywały w dwóch turach: od marca do czerwca 2020 r. oraz od września do grudnia 2020 r.

Dokumenty dostępne w sekretariacie szkoły oraz w zakładce "Dla rodziców";
Zgoda na udział w programie „Umiem pływać”
Oświadczenie RODO

ZGŁASZANIE DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
im. B. PRUSA W NAMYSŁOWIE

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DZIECI ZAMIESZKAŁYCH W OBWODZIE SZKOŁY
w dniach od 3 do 7 lutego 2020 r.

Druki do pobrania w zakładce "Dla rodziców"
Zaproszenie

Kontynuując wielorakie działania profilaktyczne na terenie szkoły, przedstawiamy poniżej ofertę w części skierowanej do rodziców mając nadzieję na zainteresowanie, współpracę i aktywny udział państwa w tym przedsięwzięciu. Program jest realizowany we współpracy z Pracownią Rozwoju Osobistego w Opolu i obejmuje m.in.
(…)
6. Edukacja rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych. (…)
II Organizacja Programu Kompleksowej Profilaktyki w szkole realizowanego przy współpracy Pracowni Rozwoju Osobistego w Opolu
Kompleksowa profilaktyka w szkole podstawowej” – to program profilaktyczny dotyczący uzależnień, zachowań ryzykownych realizowany na poziomie uniwersalnym, wykorzystujący strategie wzmacniania umiejętności życiowych (uczniów) i umiejętności wychowawczych (rodziców). Ze względu na zmiany organizacyjne – przeniesienie młodzieży 13-15 letniej do szkół podstawowych, pojawia się potrzeba edukacji profilaktycznej zarówno dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli / wychowawców.
Ubezpieczenia NNW uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Rodzice!

W zakresie ubezpieczenia NNW uczniów w roku szkolnym 2019/2020 proponujemy grupowe ubezpieczenie;
1. InterRisk, propozycja w dwóch wariantach, opiekunem ubezpieczenia jest p. Przemysław Bielak (tel. 501 233 669)
2. Możliwe jest również ubezpieczenie dziecka w „Bezpieczny.pl” UWAGA! Pomimo utrzymania tej nazwy nastąpiła zmiana ubezpieczyciela; było AXE, jest GENERALI (opiekunem ubezpieczenia, tak jak w roku ubiegłym jest p. Iwona Błaszczyk, tel. 608 098 203)
PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ, ŻE UBEZPIECZENIE DZIECI JEST DECYZJĄ INDYWIDUALNĄ RODZICÓW I W TYM ZAKRESIE PROSIMY O PRZEKAZYWANIE WYCHOWAWCOM INFORMACJI O WYBORZE UBEZPIECZYCIELA I WARIANTU UBEZPIECZENIA LUB PISEMNEJ INFORMACJI O INDYWIDUALNYM UBEZPIECZENIU DZIECKA.
Dyrektor Szkoły / Rada Rodziców
INFORMACJA – AUTOBUS SZKOLNY - ODJAZDY

2 września:
ŁĄCZANY – 7:30, SP 3 – 10:30

3 – 6 września:
ŁĄCZANY – 7:30, SP3 – 14:30
Uwaga! Od dnia 9 września przewidywana zmiana godziny odjazdu autobusu do Łączan.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Informacja dla rodziców:
Uczniowie klas pierwszych
2 września, godzina 8:00
spotkanie z wychowawcami

Inauguracja roku szkolnego
2 września 2019 r.
klasy I - III, godz. 8:30
klasy IV - VIII, godz. 9:00

Informacja dla rodziców:
Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej od dnia 26.08.2019 r.
Odpłatność za obiady w miesiącu wrześniu: 63 zł. Płatność do dnia 4 września.
Obiady będą wydawane od dnia 5 września
(dla wnoszących opłatę po dniu 4 września obiady będą dostępne od dnia 9 września).
WAŻNY KOMUNIKAT

UWAGA!!!
WAŻNE DLA UCZNIÓW REALIZUJĄCYCH OBOWIĄZEK SZKOLNY POZA OBWODEM.
W roku szkolnym 2019/2020 dowozy szkolne będą realizowane w ramach obwodów szkolnych.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
19 czerwca 2019 r.
godzina 08:00 klasy I - III
godzina 09:00 klasy IV - VII

Autobus szkolny:
rano bez zmian,
po zakończeniu o godzinie 11:00
INFORMACJA

Zakończenie roku szkolnego klas ósmych w dniu 18 czerwca 2019 r. o godzinie 11:00 w Namysłowskim Ośrodku Kultury.
Komunikat

W związku z prognozą pogody na najbliższy tydzień, w dniach 17 i 18 czerwca lekcje w Szkole Podstawowej nr 3 im Bolesława Prusa będą odbywały się wg przedstawionego poniżej planu:
1 lekcja. 08:00 – 08:30
2 lekcja. 08:40 – 09:10
3 lekcja. 09:20 – 09:50
4 lekcja. 10:00 – 10:30
5 lekcja. 10:45 – 11:15
6 lekcja. 11:30 – 12:00
7 lekcja. 12:10 – 12:40
8 lekcja. 12:45 – 13:15
W poniedziałek i wtorek; autobusy szkolne kursują bez zmian, obiady będą wydawane bez zmian, świetlica jest czynna w dotychczasowych godzinach pracy.
UWAGA! W związku z zakończeniem roku szkolnego klas ósmych (NOK, godz. 11:00) po czwartej lekcji wszystkie klasy spotykają się w domu kultury.
J. Długokęcki